Forum ISJ Arad

Comunicarea cu institutiile de invatamant din judetul Arad
Acum este Joi Mar 28, 2024 1:55 pm

Ora este UTC+02:00 Europe/Bucharest


ActivNET - Service IT ~ Realizare si Gazduire Pagini Web ~ Instalare/Configurare Servere ~ Publicitate Online ~ Achizitie Domenii Web


Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Ilegal, nu greseala !
MesajScris: Mie Sep 12, 2012 3:33 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Noi 17, 2010 10:43 am
Mesaje: 152
Stimati colegi,
Toata lumea tace cand e vorba de ilegalitatile comise, nimeni nu zice nimic de posturile care au disparut pur si simplu...s-au evaporat.
La fel cu lista posturilor ocupate in urma sedintelor publice...nimeni nu afiseaza aceste liste... nu exista nici macar o minima transparenta in ceea ce priveste corectitudinea. Nu se vrea sa se stie cine ce posturi a luat pentru ca sa-si poata face ei manarelile lor.
Toate posturile bune se dau pe bani, bani grei, restul fractiunilor de posturi se impart la prostime. Aceasta este o practica curenta la nivelui ISJ Arad, unde toti inspectorii prospera, toti au cate 2, 3 case, masini, ...si isi permit sa se duca in vacante scumpe prin strainatate pe banii celor care cotizeaza.


Sus
   
 Subiectul mesajului: Re: Ilegal, nu greseala !
MesajScris: Mie Sep 09, 2015 12:24 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Noi 17, 2010 10:43 am
Mesaje: 152
Aveti perfecta dreptate d-na profesoara, nimeni nu spune nimic!
Daca chiar se intampla sa-i gaseasca cineva cu nereguli, se fofileaza si fac "munca in folosul comunitatii" bine - merci pe la primariile din judet.


Sus
   
 Subiectul mesajului: Re: Ilegal, nu greseala !
MesajScris: Mie Sep 09, 2015 1:15 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Noi 17, 2010 10:43 am
Mesaje: 152
Citat:
Stimati colegi,
Toata lumea tace cand e vorba de ilegalitatile comise, nimeni nu zice nimic de posturile care au disparut pur si simplu...s-au evaporat.
La fel cu lista posturilor ocupate in urma sedintelor publice...nimeni nu afiseaza aceste liste... nu exista nici macar o minima transparenta in ceea ce priveste corectitudinea. Nu se vrea sa se stie cine ce posturi a luat pentru ca sa-si poata face ei manarelile lor.
Toate posturile bune se dau pe bani, bani grei, restul fractiunilor de posturi se impart la prostime. Aceasta este o practica curenta la nivelui ISJ Arad, unde toti inspectorii prospera, toti au cate 2, 3 case, masini, ...si isi permit sa se duca in vacante scumpe prin strainatate pe banii celor care cotizeaza.


Sus
   
 Subiectul mesajului: Re: Ilegal, nu greseala !
MesajScris: Mie Sep 09, 2015 1:50 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Noi 17, 2010 10:43 am
Mesaje: 152
De ce sunteti asa nervos/nervoasa?????


Sus
   
 Subiectul mesajului: Re: Ilegal, nu greseala !
MesajScris: Mie Sep 09, 2015 2:23 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Noi 17, 2010 10:43 am
Mesaje: 152
Pare adevarat !


Sus
   
 Subiectul mesajului: Re: Ilegal, nu greseala !
MesajScris: Dum Sep 13, 2015 1:56 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Noi 17, 2010 10:43 am
Mesaje: 152
Din pacate multi am trecut prin astfel de faze ani la randul , multi insa s-au saturat si au renuntat la invatamant,. Insa mai sunt si scoli in care se tin posturile pentru diverse rude si cand vrei sa te inscri la examen ti se spune in fata ca exista alt candidat.


Sus
   
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 6 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 Europe/Bucharest


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  

cron
Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Translation/Traducere: phpBB România