Forum ISJ Arad

Comunicarea cu institutiile de invatamant din judetul Arad
Acum este Joi Mar 28, 2024 12:02 pm

Ora este UTC+02:00 Europe/Bucharest


ActivNET - Service IT ~ Realizare si Gazduire Pagini Web ~ Instalare/Configurare Servere ~ Publicitate Online ~ Achizitie Domenii Web


Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: moda si fite americane
MesajScris: Mar Feb 16, 2010 7:07 pm 
In zilele de azi te trezesti in autobuze si chiar tramvae cu asa zise "Fete la moda " . Dupa parerea mea acest nume nu cred ca este unul potrivit. Cel mai bun nume pentru aceste fete ar fi pe scurt :Pitipoance! Tinuta lor si nu numai ar trebui sa cuprinda cam urmatoarele lucruri :
- Pantofi cu tocuri de 12 cm daca se poate
- Tricuri si maieuri foarte stramte pline de sclipici care iti scoate ochii la prima vedere
- Jeansi foarte stramti rupti in genunchi daca se poate sau chiar viu colorati
- Ultima aparitie la telefoanele Samsung
- Ultima freza la moda
- Unghii false
AAAAA si sa nu uit de la taticu cam 500 de euro pentru fitness ca doara printesica tati trebuie sa arete bine pe cand merge prin malluri la agatat...
Pe strada putem observa usor si Emoneii de care multa lume spune ca sunt aproape niste fantasme care traiesc printre noi... Emo in primul rand vine de la Emotionati, acestia cred ca viata nu le ofera totul si se retrag dintre oamenii "obisnuiti"... Adese ori noi spunem ca se imbraca in negru si ca faptul acesta inseamna ca sunt mana dreapta a deavolului... Nu este chiar deloc asa .. Ei sunt o fire mai emotionata , care are nevoie de liniste si singuratate pentru a nu incepe sa isi arate sentimentele, dar vor sa si iasa in evidenta acest fapt datorand tinutei lor care cuprinde Haine negre, bratari cu capete de morti si frizuri cat mai neobisnuite care sa le ascunda in totalitate chipul si care sa treaca peste ochiul drept sau stang ..acestea ar trebui sa fie daca se poate negre sau cel putin roz sau gri.... Rockerii sunt si ei uneori asemanati cu Emonei dar sunt cu totul diferiti , nici macar tinutele nu sunt la fel : acestia adesea poarta tricouri originale cu trupa lor preferata blugi stramti si multe curele colorate pe care scrie Rock and Roll.... Hip-Hopperi de obicei poarta pantaloni largi sau cu 2-3 marimi mai mari , tricouri pana din jos de genunchii si sepci intoarse invers....Printre noi se mai gasesc foarte rar si hippy care obisnuiau sa poarte haine viu colorate amestecate intre ele si pletele lasate aiurea pe fata si pe spare.... Noi romanii am urmat moda Americana si in tara noastra, sau pe straziile din Bucurestiului si al Clujului dar sa nu uitam si celelalte judete , acum se afla acum Pitipoancele si Cocalarii care ne transforma tara intrun adevarat gunoi si tiganism,, si noi ne vom alege cu banci sparte si doamne pe strada care se vor trezi fara poseta,,DE ce ? Pentru ca moda americana cere chiar foarte multi bani,, iar Fetele la moda " nu pot trai fara posetuta din piele si cizme cu tocuri si inele de aur daca se poate..... Vas ruga din tot sufletul sa nu incurajati moda america ... Va multumesc! Sa stiti ca si eu eram o asa zisa Pitipoanca inainte dar dupa ce am citit un articol in ziar miam schimbat parerea, NU VREAU CA ROMANIA SA SE TRANSFORME INTR-O AMERICA cu fite ....


Sus
   
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC+02:00 Europe/Bucharest


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  

cron
Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Translation/Traducere: phpBB România