Forum ISJ Arad

Comunicarea cu institutiile de invatamant din judetul Arad
Acum este Joi Mar 28, 2024 5:58 pm

Ora este UTC+02:00 Europe/Bucharest


ActivNET - Service IT ~ Realizare si Gazduire Pagini Web ~ Instalare/Configurare Servere ~ Publicitate Online ~ Achizitie Domenii Web


Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
MesajScris: Vin Mar 27, 2009 10:55 am 
Neconectat

Membru din: Vin Oct 28, 2005 10:49 am
Mesaje: 215
In atentia directorilor de unitati scolare,

S-a lansat programul de burse pentru factorii de decizie din educatie. Termenul limita pentru depunerea candidaturilor este 9 mai 2009.

Prin factori de decizie in domeniul educatiei se intelege:
1. Directori gradinite, scoli primare, gimnaziale, licee, colegii si grupuri scolare
2. Directori adjuncti
3. Sefi de catedra
4. Sefi de comisii metodice
5. Metodisti ISJ
6. Consilieri psihopedagogi

In documentele care insotesc aplicatia organizatorii solicita copie dupa documentul de numire in functie a persoanei emisa de persoana/institutia abilitata.

Aceasta actiune este o componenta a Programului Transversal din Programul Lifelong Learning si are denumirea generica de: Activitatea cheie 1.1 Vizite de studiu pentru factorii de decizie din domeniul educatiei. Activitatea este descrisa pe larg la adresa de web:
http://www.anpcdefp.ro/programe/llp/tra ... index.html
Formularul de aplicatie este online dar extrem de usor de completat. Vizitele de studiu se aleg dintr-un catalog care este impartit in 8 teme mari. Fiecare tema are mai multe propuneri din partea unor institutii sau organizatii cu experienta la nivel european. Catalogul il gasiti tot la adresa de web mai sus mentionata.

Pentru cei interesati voi organiza o sesiune de consiliere intr-o locatie pe care o voi stabili ulterior functie de numarul de persoane care solocita. In acest scop am rugamintea ca pana marti, 31 martie orele 14, sa imi trimiteti o scurta solicitare scrisa pe urmatoarea adresa de e-mail:

maria_luta@yahoo.com

Va rog sa imi indicati numele, scoala de provenienta si functia.
Cursurile se tin in limbile engleza, franceza, germana, spaniola sau italiana dupa caz. Participantul trebuie sa cunoasca suficient de bine limba cursului ca sa poata participa activ la atelierele si vizitele de lucru. Nu se face evaluare lingvistica a participantului.

Astept solicitarile d-voastra,

Cu stima,

Maria Luta
Inspector proiecte


Sus
   
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC+02:00 Europe/Bucharest


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  

cron
Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Translation/Traducere: phpBB România