Forum ISJ Arad

Comunicarea cu institutiile de invatamant din judetul Arad
Acum este Joi Mar 28, 2024 9:51 pm

Ora este UTC+02:00 Europe/Bucharest


ActivNET - Service IT ~ Realizare si Gazduire Pagini Web ~ Instalare/Configurare Servere ~ Publicitate Online ~ Achizitie Domenii Web


Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
MesajScris: Mie Feb 24, 2010 10:12 am 
Neconectat

Membru din: Vin Oct 28, 2005 10:49 am
Mesaje: 215
In atentia directorilor de unitati scolare,

Data de 30.04.2010 este termenul limita pentru depunerea cererilor de finantare pentru cadrele didctice din invatamantul preuniversitar care doresc sa parcurga un stagiu de formare/perfectionare in institutii de profil din Uniunea Europeana. Actiunea se numeste: Mobilitate individuala-formare continua pentru personalul din invatamantul preuniversitar.

Oferta de cursuri de formare se gasete in Catalogul Comenis-Grundtvig, accesibil pe site-ul:
http://ec.europa.eu/education/trainingdatabase

Cadrele didactice (educatori, invatatori, profesori) la runda de 30.04.2010, vor trebui sa aleaga un curs care sa se desfasoare in perioada: 01.09.2010-01.01.2011. Toate documentele necesare candidaturii le gasiti pe site-ul http://www.anpcdefp.ro, la Programul sectorial Comenius.

In scopul asigurarii unor candidaturi de calitate, vom organizare trei sesiuni de consiliere la CCD Arad in zilele de 18.03.2010, 25.03.2010 si 01.04. 2010, de cate 3 ore fiecare. Ora la care va incepe actiunea este 14.30. Participantilor li se vor aferi adeverinte, actiunea fiind considerata activitate metodica a CCD Arad.

Pentru inscrierea la sesiunea de consiliere cadrele didactice vor trimite pe adresa maria_luta@yahoo.com un e-mail, cu subiectul: Mobilitati individuale. In e-mail vor trece numele, scoala de provenienta si profesia/specialitatea. Termen, miercuri, 3 martie 2010, orele 14.

Acelasi termen este valabil si pentru cei care doresc sa participe la consiliere la vizitele de studiu pentru factorii de decizie din educatie pe care l-am postat ieri pe forum.

Cu stima,

Maria Luta
Inspector proiecte


Sus
   
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC+02:00 Europe/Bucharest


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  

Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Translation/Traducere: phpBB România