Forum ISJ Arad

Comunicarea cu institutiile de invatamant din judetul Arad
Acum este Joi Mar 28, 2024 10:58 am

Ora este UTC+02:00 Europe/Bucharest


ActivNET - Service IT ~ Realizare si Gazduire Pagini Web ~ Instalare/Configurare Servere ~ Publicitate Online ~ Achizitie Domenii Web


Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
MesajScris: Mar Oct 23, 2012 7:54 am 
Neconectat

Membru din: Mie Sep 15, 2010 11:06 am
Mesaje: 556
Buna ziua!
Alaturat 3 propuneri de parteneriat, pe care le-am primit de la Biroul UNCJR de reprezentare a Romaniei la Bruxelles, in domeniul educatiei preuniversitare.

Cu stima,
Anca Lupei
Inspector scolar pentru proiecte educationale





1. Scoala gimnaziala (invatamant secundar inferior) Oddemarka din Norvegia de Sud cauta parteneri pentru un proiect concentrat pe problema crearii unui mediu de invatarare inclusiv pentru copii. Scolile care organizeaza un invatamant pentru elevi cu varste intre 12-16 ani si sunt interesate sa colaboreze, sunt invitate sa contacteze pe:



Hilde Lervik Corrigan, e-mail: hilde.lervik.corrigan@kristiansand.kommune.no

Elin von Krogh Alfstad, e-mail: elin.von.krogh.alfstad@kristiansand.kommune.no

Anne Othilie Nærum, e-mail: anne.othilie.naerum@kristiansand.kommune.no



Data limita de depunere a proiectului: februarie 2013



2. Scoala primara Wilds Minne din Norvegia de Sud cauta parteneri cu care sa lucreze la strategia lor de invatare MILL (Many Intelligences, Learning strategies and Learning styles). Scolile interesate, care scolarizeaza copii intre 6-12 ani, sunt invitate sa contacteze pe Jorunn Aa Kalvik, +47 38 14 84 60, mobile: + 47 48 00 34 24, jorunn.aanensen.kalvik@kristiansand.kommune.no, http://www.minskole.no/wildsminne.



Data limita de depunere a proiectului: februarie 2013.



3. Scoala primara ‘De Minnestraal’ din Lebbeke, regiunea belgiana Flandra, cauta parteneri pentru o aplicatie Comenius - “Your izone for a window on Europe”. Scopul proiectului este acela de folosi TIC pentru a imbunatati substantial potentialul de invatare al copiilor si sensibilizarea la aspectele europene. Scolile preferate sunt cele care organizeaza cursuri pentru copii cu varste intre 3-12 ani.



Data limita de depunere a proiectului este februarie 2013, dar se solicita o exprimare a interesului pana la sfarsitul lunii noiembrie 2012.



Contact: Herman Vermeiren, Directeur, Vrije Basisschool 'De Minnestraal', Lange Minnestraat 59, 9280 Lebbeke, 0032-52/35.84.20, directie@minnestraal.be, http://www.minnestraal.be/


Fişiere ataşate:
EU - Partnersearch_Vrije Basisschool De Minnestraal_BE_use of ICT in schools_EN.pdf [17.42 KiB]
Descărcat de 773 ori
Comenius project partnership search - Oddemarka lower secondary school.pdf [386.83 KiB]
Descărcat de 743 ori
Comenius project partnership search - Wilds Minne Primary School.pdf [86.17 KiB]
Descărcat de 899 ori
Sus
   
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC+02:00 Europe/Bucharest


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  

Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Translation/Traducere: phpBB România