Forum ISJ Arad

Comunicarea cu institutiile de invatamant din judetul Arad
Acum este Vin Mar 29, 2024 12:08 am

Ora este UTC+02:00 Europe/Bucharest


ActivNET - Service IT ~ Realizare si Gazduire Pagini Web ~ Instalare/Configurare Servere ~ Publicitate Online ~ Achizitie Domenii Web


Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
MesajScris: Lun Feb 02, 2015 9:29 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Sep 15, 2010 11:06 am
Mesaje: 556
Stimati colegi,

Azi, 2 februarie 2015, a fost lansat portalul european pentru educație școlară: School Education Gateway (SEG). Acesta este disponibil atât în limba engleză cât și în română.
Principalele grupuri țintă vizate de acest portal sunt:
- Profesori și personal școlar care ar putea fi interesați de portal în general dar și de instrumentele dedicate Erasmus+ (în special de catalogul de cursuri)
- furnizorii de cursuri de formare care pot adăuga ofertele lor în catalogul de cursuri
- alte organizații, în special pentru instrumentele dedicate Erasmus+ cum ar fi oportunitățile de mobilitate pentru profesori și propuneri și solicitări pentru parteneriatele strategice.
Platforma este deschisă pentru toate tipurile de organizații, nu numai pentru școli, permițîndu-le acestora să dezvolte sau să participe în parteneriate pentru a desfășura proiecte europene.
School Education Gateway este un spaţiu în care profesorii şi personalul didactic se pot informa şi îşi pot manifesta interesul faţă de acţiunile europene destinate şcolilor. Acesta este si un instrument care susţine participarea şcolilor la programul Erasmus+ (catalog de cursuri de perfecţionare în străinătate, oportunităţi de mobilitate şi solicitări de parteneriate strategice). Mai multe detalii gasiţi la adresa http://www.schooleducationgateway.eu/en/pub/index.htm
Cei interesați de cursuri de perfectionare in străinătate pentru cadrele didactice pot accesa http://www.schooleducationgateway.eu/ro ... alogue.cfm.

Cu stima,
prof. Anca Lupei
inspector scolar pentru proiecte educationale


Sus
   
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC+02:00 Europe/Bucharest


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  

cron
Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Translation/Traducere: phpBB România