Forum ISJ Arad

Comunicarea cu institutiile de invatamant din judetul Arad
Acum este Joi Mar 28, 2024 12:08 pm

Ora este UTC+02:00 Europe/Bucharest


ActivNET - Service IT ~ Realizare si Gazduire Pagini Web ~ Instalare/Configurare Servere ~ Publicitate Online ~ Achizitie Domenii Web


Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: DISEMINARE PROIECTE
MesajScris: Mar Oct 09, 2007 5:51 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Oct 28, 2005 10:49 am
Mesaje: 215
In atentia directorilor!

Anul scolar 2006-2007 a fost un an bogat in proiecte. ISJ Arad va solicita atentia cu urmatoarea propunere:

Doriti sa participati contra cost la o sesiune de diseminare a bunelor practici in proiectele COMENIUS, LEONARDO, GRUNDTVIG si PROGRAMUL DE GRANTURI de DEZVOLTARE SCOLARA organizat de ISJ Arad la Moneasa?

Pentru ca d-voastra sa puteti decide in deplina cunoastere a conditiilor de participare va ofer cateva informatii:
1. Periada: sfarsitul lui octombrie, inceputul lui noembrie
2. Durata: 24 sau 48 ore
3. Costuri: 75RON sau 150RON daca stam doua zile
4. Public tinta: directori, directori adjuncti, coordonatori proiecte la nivel de unitate de invatamant si alte cadre didactice
5. Organizator: ISJ Arad
6. Initiator: inspectorul scolar general
7. Prezentatori: directori, coordonatori de proiecte derulate sau aflate in derulare
8. Cazare si masa: Hotel Parc Moneasa
9. Organizarea transportului este sarcina d-voastra

Ar fi un bun prilej ca cei care au castigat si implementat proiecte sa impartaseasca din experienta lor celor care inca nu au castigat sau care nici nu au depus o cerere de finantare.

Pentru a putea organiza o astfel de intalnire intr-un cadru mai putin formal pentru inceput vom solicita cateva raspunsuri de la d-voastra. Avem doua categorii de scoli:

A. SCOLI CARE AU IMPLEMENTAT PROIECTE IN ANUL SCOLAR 2006-2007 (Comenius, Leonardo, Grundtvig, PDGS)

Daca doriti sa participati, inclusiv sa prezentati proiectele d-voastra scrieti-mi pe adresa de e-mail: maria_luta@yahoo. com un mesaj care sa cuprinda:

1. Numele institutiei d-voastra
2. Numele persoanelor care doresc sa participe
3. Numele persoanei de contact cu care voi lucra la prezentare
4. Durata stagiului la care doriti sa participati (una sau doua zile) functie de disponibilitatea d-voastra financiara

B. SCOLI CARE NU AU IMPLEMENTAT PROIECTE IN ANUL SCOLAR 2006-2007 (Comenius, Leonardo, Grundtvig, PDGS)

Daca doriti sa participati scrieti-mi pe adresa de e-mail: maria_luta@yahoo. com un mesaj care sa cuprinda:
1. Numele institutiei d-voastra
2. Numele persoanelor care doresc sa participe
3. Durata stagiului la care doriti sa participati (una sau doua zile) functie de disponibilitatea d-voastra financiara

Pentru a fi eficienti si pentru a va lasa timp de gandire sa va consultati am rugamintea ca pana luni, 15 octombrie 2007, orele 16 sa imi trimiteti un mesaj cu continutul de mai sus la adresa de e-mail indicata. Scolile care nu vor trimite mesaje vom intelege ca nu doresc sa participe.

Adaug faptul ca este o oportunitate de a fi impreuna intr-un cadru informal care nu exclude dupa program alte activitati de petrecere si voie buna.

Cu sprijinul d-voastra putem petrece una sau doua zile in care sa si invatam cate ceva si sa ne si simtim foarte bine.

Cu stima,

Maria Luta
Inspector proiecte




Sus
   
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC+02:00 Europe/Bucharest


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: LiceulIuliuMoldovanArad și 12 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  

cron
Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Translation/Traducere: phpBB România