Forum ISJ Arad

Comunicarea cu institutiile de invatamant din judetul Arad
Acum este Joi Mar 28, 2024 10:45 pm

Ora este UTC+02:00 Europe/Bucharest


ActivNET - Service IT ~ Realizare si Gazduire Pagini Web ~ Instalare/Configurare Servere ~ Publicitate Online ~ Achizitie Domenii Web


Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 8 mesaje ] 
Autor Mesaj
MesajScris: Mar Mai 21, 2013 2:50 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Feb 22, 2010 12:02 pm
Mesaje: 265
În perioada 22-24 mai 2013, candidații înscriși la Concursul de Titularizare 2013 se vor prezenta la LICEUL TEHNOLOGIC "IULIU MANIU" ARAD pentru validarea înscrierii.
Validarea se face prin semnătura, de către candidați sau împuterniciții acestora prin procură notarială în original, conform graficului stabilit de comisia de organizare și desfășurare a concursului, după cum urmează:
Miercuri, 22.05.2013, între orele 11.00 - 16.00, următoarele specialități:
- Învățător
- Educatoare
- Matematică
- Învățământ special
Joi, 23.05.2013, între orele 11.00 - 16.00, următoarele specialități:
- Învățător
- Educatoare
- Fizică / Chimie / Biologie / Informatică / TIC
- Geografie / Istorie / Socio-umane
- Arte
- Limba româna
- Limbi moderne/Limba materna
- Educație fizică și sport
Vineri, 24.05.2013, între orele 10.00 - 14.00, următoarele specialități:
- Discipline tehnice
- Religie
- Limbi moderne
- Educație fizică și sport
- Palate și cluburi.
NOTĂ:
1. Neprezentarea la validarea fișei atrage anularea înscrierii la concursul de Titularizare;
2. În perioada, 22-25 iulie se va desfășura validarea fișelor SIVECO pentru absolvenții promoției 2013, după programul care va fi comunicat ulterior.
3. Inspecțiile susținute în cadrul examenului național de definitivat, sesiunea 2013, se echivalează și se iau în considerare pentru concurs, numai pentru posturile care necesită inspecție speciala la clasă. În cadrul examenului național de definitivat, sesiunea 2013, candidații susțin 2 inspecții fiecare cu notă și se calculează media între cele 2 note obținute la inspecții. Directorul unității de învățământ, în care susține candidatul inspecția specială la clasă, va elibera o adeverință cu media dintre cele 2 note obținute la inspecții în cadrul examenului național de definitivat, sesiunea 2013, care va fi luata în considerare la concurs. Candidații vor prezenta, alături de adeverință, copiile celor două inspecții speciale (semnate și ștampilate conform cu originalul).

Compartimentul RU


Sus
   
MesajScris: Mar Mai 21, 2013 7:31 pm 
Conectat

Membru din: Mie Noi 17, 2010 10:43 am
Mesaje: 152
Pt limbi moderne se poate merge ori joi ori vineri? Intreb pt ca apare si la data de 23 si la 24.

Multumesc.


Sus
   
MesajScris: Mar Mai 21, 2013 8:14 pm 
Conectat

Membru din: Mie Noi 17, 2010 10:43 am
Mesaje: 152
Dar la Educatie Fizica si Sport, sunt tot doua zile? Am joi competitie. Sigur pot sa imi validez dosarul vineri? Sper sa nu fiti gresit orarul, oricum o zi pentru validare este foarte putin.


Sus
   
MesajScris: Mie Mai 22, 2013 2:46 am 
Neconectat

Membru din: Lun Feb 22, 2010 12:02 pm
Mesaje: 265
Dacă o disciplină este programată în 2 zile, puteți să veniți să validați fișa în ziua în care sunteți disponibil.


Sus
   
MesajScris: Joi Mai 23, 2013 11:00 am 
Conectat

Membru din: Mie Noi 17, 2010 10:43 am
Mesaje: 152
La informatica se da si proba practica si se sustine si inspectia la clasa?
Cand sunt programate probele practice/inspectiile?
Multumesc


Sus
   
MesajScris: Joi Mai 23, 2013 11:21 am 
Conectat

Membru din: Mie Noi 17, 2010 10:43 am
Mesaje: 152
Adeverinta cu media si copiile dupa procesele verbale,se depun in perioada mentionata de validare fisa SIVECO?
A doua inspectie o avem saptamana viitoare.


Sus
   
MesajScris: Vin Mai 24, 2013 6:17 am 
Neconectat

Membru din: Lun Feb 22, 2010 12:02 pm
Mesaje: 265
1. La Informatică se va susține doar probă practică. Astăzi vom afișa programarea probei.
2. Veți fi anunțați perioada de depunere a adeverinței cu media inspecțiilor și copiile după procesele verbale de la inspecțiile speciale. Pentru validarea fișei de concurs nu sunt necesare documentele mai sus menționate.


Sus
   
MesajScris: Vin Mai 24, 2013 8:57 pm 
Conectat

Membru din: Mie Noi 17, 2010 10:43 am
Mesaje: 152
Buna seara,

la Limba engleza sau la celelalte materii cand se va afisa programarea inspectiilor? Am vazut ca cel putin din data de 28.05 sunt deja programate inspectiile la una din materiile afisate mai sus.
Exista posibilitatea sa aflam programarea chiar numai cu 1-2 zile inainte de inspectie??

Multumesc!


Sus
   
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 8 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 Europe/Bucharest


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  

Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Translation/Traducere: phpBB România